Apartman İlaçlamaApartmanlar ve evlerimiz, yaşam alanlarımızdır. Kendimizin ve ailemizin sağlığı açısından, temiz tutmamız ve hijyene önem vermemiz gerekir. Hamam böceği, pire, tahtakurusu, örümcek, kırkayak, akrep, tespih böceği, kertenkele, çıyan, fareler, sıçanlar ve bu şeklinde haşere ve kemirgenler bu sorunun önde gelenleridir. Birçok hastalığın taşıyıcısı olan bu böcekler ve kemirgenler Apartman ve Ev yaşamında hastalık yayarak sağlık açısından önemli sorun oluştururlar. Bundan dolayı apartman ilaçlama evlerimizi istenmeyen zararı olanlardan korumak için kritik öneme sahiptir.

Böcekler, çoğu zaman loş, nemli ve karanlık ortamları severler. Fare, tarla faresi, lağım faresi, ev faresi,şeklinde kemirgenler ise daha çok bahçeli Apartmanlar için mesele oluştururlar. Kemirgenler toprak içinde yuva yapmış oldukları için devamlı sulanan yada rutubetli olan bahçe içinde yaşarlar.  Özellikle fare, hamam böceği, pire, kene, tahtakurusu, güve gibi canlılar bir yerden başka bir yere kolayca geçerler. Ayrıca; haşereler, kemirgenler ve böcekler özellikle yağışların olduğu kış aylarında yuvalarına su dolması yahut yiyecek arayışı sebepleriyle kapalı alanlara yönelirler.

Apartman çatıları, bodrumları, asansör boşlukları, merdiven boşlukları, kanalizasyon boruları, havalandırma boşlukları, depolar ve kalorifer daireleri gibi alanlar böcek ve kemirgenlerin en çok yerleştikleri ve evlere girmek için kullandıkları yerlerdir.Doğal olarak apartmanlarda bulunan böcek ve kemirgenler başta fare, hamam böceği ve pire gibi çok hızlı hareket edenler olmak üzere bir daireden başka bir daireye yayılarak evlerimize girmeleri kaçınılmazdır.

Ortak kullanım alanları olan apartmanlarda yaşanan en büyük sorun tek bir evde ya da binada dahi oluşabilecek bu şekilde bir probleminin, tüm evlere ve hatta tüm Apartmana yayılabilecek olmasıdır. Herhangi bir Kişi, dış ortamdan haşereyi dairesine de taşıyabilir ve bu haşere gıda bulması ve uygun sıcaklıktan dolayı üreyerek diğer dairelere yayılabilir. Evlerin her köşesinde üreyebilen bu canlılar bizler hiç fark etmeden, WC, lavabo şeklinde ısı ve nem bulunan yerlerde, mutfaklarda ve gıda depolarında kolaylıkla çoğalabilmektedirler. Mutfaklarda bulunan tükettiğimiz besinlere saldırırlar. Bu da bu canlıların bizlere en rahat mikrop bulaştırma yoludur.  Tahmin edilemeyecek kadar hızlı bir halde üreyen ve bazıları günde 4-5 kilometre yol kat edebilen böcek ve haşereler, apartmanın ilaçlama mevzusunda yardım almaması durumunda, çok kısa süre içinde tüm apartmana ve evlere yayılacaktır. Apartmanların çöp konulan ardiye yerlerinde çoğu zaman fare ve hamam böceği yaşamakta ve yuva yapmaktadır. Apartman havalandırma boşluklarına atılan organik maddeler ve gıdalar ile beslenen bu haşereler insan sağlığına büyük zarar vermektedir. Fareler ve böcekler apartmanların ve evlerin kalorifer, su ve elektrik sistemine zarar da verebilmektedir.  

Tüm bunlardan dolayı ortak alanlarımız olan apartmanlar  ilaçlamasını düzenli olarak yaptırmak sağlıklı kalmamız ve bulaşıcı hastalıklardan korunmamız için lüzumlu ve önemlidir. Apartman ve ev ilaçlama işi ciddi ve ustalaşmış bir yaklaşımla büyük bir özenle ve her detay düşünülerek yürütülmesi ihtiyaç duyulan kapsamlı bir iştir. Bina görülen haşereler yada kemirgen için iyi bir araştırma ve tetkik yapılmalıdır. Bir çok farklı böcek türünün, kemirgenin bir arada bulunabilmesi söz mevzusu olabilir, yapının dış mekanla sürekli etkileşim halinde olduğu da göz önüne alınmalı ve hepsi için önlem alınarak uygulama yapılmalıdır. Bilinçsiz meydana getirilen ilaçlama hedefini bulamaz. Ustalaşmış olarak yapılmayan bina ilaçlaması, maalesef probleminin daha da kronikleşmesine, sağlığınızın etkilenmesine ve maliyetlerin artmasına  sebep olmaktadır. Ayrıca  bina içindeki konutların ihtiyacına, sağlığınıza ve çevrenize uygun ilaçların belirlenmesi ve doğru ekipmanların kullanılması da önem taşımaktadır. Tüm bunlardan dolayı, apartman, ilaçlanması öncesinde teknisyenlerimiz tarafından keşif yapılmaktadır. Meydana getirilen ön bulgu ile en ekonomik ve kalıcı çözümlere ulaşmak mümkün olduğu benzer biçimde ve vakit kazanımı da sağlanmaktadır. İlaçlama sonrası, teknisyenlerimiz servis raporu ile sizleri bilgilendirecektir.  İlaçlama fiyatları, ilaçlama yapılacak mekanın büyüklüğüne ve tipine göre değişim göstermektedir.